Ziemassvētku noformējumu konkurss „Ziemassvētku mirdzums”

  2014.gada decembrī Demenes pagasta pārvalde sadarbībā ar Demenes kultūras namu  rīkoja  Ziemassvētku noformējumu konkursu „Ziemassvētku mirdzums”. Konkursa mērķis bija veicināt Ziemassvētku un Jaunā gada noskaņu Demenes pagasta teritorijā, veicinot kvalitatīva dekorējuma radīšanu Ziemassvētku un Jaunā gada periodā, kā arī veicināt Demenes pagasta iedzīvotāju aktīvu līdzdalību Demenes pagasta sakopšanā, izdaiļošanā un svētku noskaņojuma veidošanā un attīstīt vizuālo noformējumu un sabiedrības ieinteresētību svētku noskaņas radīšanā Demenes pagastā.

Žēl, ka konkursam pieteicas tikai daži dalībnieki.

Tā bija Špaku ģimene —–, kura savas mājas pagalmā uzstādīja jaku sniegavīru un eglīti. Braucot garām Špaku ģimenes, pagalmam varēja manīt, ka Ziemassvētki un Jaunais gads ir klāt. Noformējuma apgaismojums garāmbraucējiem un garāmgājējiem dāvināja svētku gaismu un mirdzumu, kā arī jauku bērnības sajūtu, ka svētkos notiek brīnumi.  Pateicamies Špaku ģimenei par viņu dalību, par oriģinālu ideju, par šo jauku noformējumu, kurš tiešām mirgoja un rādīja svētku noskaņu. 

 

Konkursam pieteicas arī Saules veikals, kurš atrodas Demenes ciemā. Pārdēvējas kopā ar saviem bērniem izrotāja veikalu ar skaistām sniegpārslām. Ieejot veikalā un ieraugot šo skaistumu, pircējiem uzlabojās garastāvoklis un visi vēlreiz atcerējās kā tuvojās jaukākie gada svētki. Pateicamies veikala pārvedējām – Zojai, Larisai, Aleksandrai un viņu bērniem par dalību rīkotājā konkursā un par svētku noskaņas rādīšanu Jūsu veikalā. 

 

   

Konkursā piedalījās arī Demenes katoļu draudzes baznīca. Ieejot baznīcā, varēja sajust īpašu sajūtu, it kā tiešām tūlīt notiks brīnums. Noformējums nesa kaut kādu noslēpumainību, bet arī prieku un klusumu. Kad tika ieslēgtas gaismiņas viss kļūva vēl skaistāks un atnesa vēl lielāko siltumu un brīnumu. Pateicamies Demenes katoļu draudzei par šo Ziemassvētku noformējumu. 

Bija vēl viens noformējums, kuru konkursa vērtēšanas komisija nolēma atzīmēt, kaut gan pieteikums konkursam nebija. Šīs noformējums atrodas Elvīras Spivačenko balkonā. Elvīra bija pirmais ciema iedzīvotājs, kam parādījās šīs noformējums un atgādināja par svētku tuvošanos vēl pirms 2 nedēļām. Dienās visi garāmbraucēji un garāmgājēji priecājas par mazām eglītēm un briedīšiem, vakaros un naktīs šo noformējumu apgaismoja jaukas gaismiņas. Paldies Elvīrai Spivačenko par viņas noformējumu un svētku noskaņas radīšanu visiem ciema iedzīvotājiem un viesiem. 

    

Vairāk bildes var apskatīt Fotogalerijā. 

Konkursa dalībnieku apbalvošana notiks 16.janvārī Demenes kultūras namā. Aicinām visus konkursa dalībniekus uz apbalvošanu. 

Bet neskatoties, ka līdz 19.decembrīm konkursam vairs neviens nebija nepieteicis savu noformējumu, tomēr jāatzīmē kā tuvojoties svētku dienām Demenes ciems un pagasta privātmājas atnesa svētku mirdzumu un krāšņumu. Gandrīz katrā logā un pagalmā iedegās  kaut kāda gaismiņas. Paldies viesiem pagasta iedzīvotājiem par kopējo Ziemassvētku un Jaungada rādīšanu. Lai Jaunais 2015.gads mums visiem ir tik skaits un košs kā mūsu noformējumi.