Ziemas atvadu pasākums “Masļeņica”

Masļeņica ir vieni no senākajiem un krāšņākajiem slāvu tautu svētkiem, kad cilvēki pulcējas vienkopus un  ar dažādām izdarībām pavada ziemu un sagaida  pavasari.  Demenē tie jau ir tradicionāli svētki  un šogad  Masļeņicu Demenē svinēja saulainajā  13.martā.

Pasākumu atklāja teatrālais  priekšnesums  Demenes  kultūras  namā, kura laikā teātra pulciņa “Marija&Co” aktieri un vokālā ansambļa „Aizturi elpu!” dziedātāji apsveica visus ar svētkiem, pastāstīja  par svētku tradīcijām, jokoja, minēja mīklas, dziedāja, dejoja.

Pēc tam visi tika aicināti uz  laukumu  pie  Demenes  kultūras  nama, kur bija piedāvāta plaša aktivitāšu izvēle. Pasākuma dalībnieki varēja piedalīties sporta stafetēs, precizitātes un spēka sacensībās, radošās aktivitātēs, izdarībās uz veiklību un citās svētku rotaļās. Svētku noskaņu palīdzēja radīt  skanīgas A.Boginska melodijas.

Svētku noskaņā aizritēja  vēl divas  atrakcijas: rāpšanās stabā pēc kārotajām balvām  un virves vilkšana. Virves vilkšanā piedalījās visi, kas gribēja – sievietes, meitenes, vīrieši, jaunieši, zēni. —–

Pasākuma dalībnieki aizraujoši un ar lielu apņēmību piedalījās visās aktivitātēs. Veiklākie, spēcīgākie un sportiskākie saņēma balvas.

Pasākuma kulminācija bija salmu lelles dedzināšana. Kopā ar lelli tika sadedzinātas visas nelaimes, slimības un bēdas.

Pasākums neiztika arī bez tradicionālajām pankūkām un tējas. Tieši pankūkas šajos svētkos ir  galvenais saules simbols.

Tā Demenē atvadījās no ziemas un sagaidīja pavasari! 

Demenes kultūras nams pateicas kolektīviem par atsaucību un atbalstu, visiem pasākuma dalībniekiem un skatītājiem par aktīvu piedalīšanos, A.Boginskim –  par skaistajām melodijām, I.Šmeišai  –  par garšīgām pankūkām,  brīvprātīgajiem palīgiem –  J.Sterlānei, V.Šmeišam, M.Kostigovai, E.Baranovskai, S.Semjonovai  – par organizētājām aktivitātēm.  

Pasākumu finansiāli atbalstīja Daugavpils novada dome un Demenes pagasta pārvalde.

Fotogalerija