Ziemas atvadu pasākums ” Masļenica Demenē”

2015.gada 22.februārī Demenē notika ziemas atvadu pasākums “Masļenica Demenē”.  Pasākumu atklāja – teatrālais priekšnesums Demenes kultūras namā, kura laikā teātra pulciņa “Marija&Co” aktieri apsveica visus ar svētkiem, pastāstīja, kāpēc cep pankūkas, nospēlēja dažas spēles ar bērniem.  

 

Pēc tam visi izgājām laukuma pie Demenes kultūras namā, kur pasākuma dalībniekiem bija piedāvāta plaša izvēle. Jaunieši un vīrieši varēja sacensties svara pacelšanā, cīņas ar jostām un maisiem.

  

Bērni aizraujoši un ar lielu apņēmību piedalījās rādošajās darbnīcās, kur varēja izkrāsot sev piedāvāto masku un uztaisīt Masļenicas suvenīru piemiņai. 

Sievietes un jaunavas cīnījās slotas mēšanā, bija sievietes kas piedalījās arī svara pacelšanā. Bērni meta “pankūkas” zīmēja sauli.

   

  Neviens nepagāja garām ziemas sporta spēļu piedāvājumam.

Laimīgākie varēja izspēlēt 18 svētku loterijas pankūkas, un saņemt dāvanas. Strādājā arī foto salons.

Neskatoties, ka bija slapji virves vilkšanā piedalījās visi, kas gribēja – sievietes, jaunatnes, meitenes, vīrieši, jaunieši, zēni. 

Veiklāki, spēcīgāki un sportiskāki saņēma balvas. Masļenicas pasākumā neiztika arī bez tradicionālajām pankūkām un tējas. Par pankūkām pateicamies Irēnai Šmeišai. 

Pasākuma kulminācija bija  salmu lelles dedzināšana. Kopā ar lelli tika sadedzinātas visas nelaimes, slimības un bēdas.

Tā mēs atvadījāmies no  ziemas un sagaidījām pavasari! Lai mums visiem jauks pavasaris!

Fotogalerija

Pasākumu finansiāli atbalstīja Daugavpils novada dome un Demenes pagasta pārvalde.