Zemgales vidusskolas skolnieces Latgales reģiona skolēnu zinātniskās pētniecības darbu (ZPD) konferencē

2020. gada 28. februārī Daugavpils Universitātē jau desmito reizi notika Latgales reģiona skolēnu zinātniskās pētniecības darbu (ZPD) konference.

No 35 Latgales reģiona vispārējās vidējās izglītības iestādēm konkursam tika iesniegti 234 Latgales reģiona skolēnu 196 zinātniskās pētniecības darbi šādās zinātnes nozaru grupās – dabaszinātnēs, sociālajās zinātnēs, inženierzinātnēs un tehnoloģijās, medicīnā un veselības zinātnēs, humanitārajās un mākslas zinātnēs.

Zemgales vidusskolas skolnieces Karīna Šeršņova (10. klase) un Diāna Kukjane (12. klase) savu ZPD “Bezrecepšu zāļu līdzekļu izmantošana bērniem saaukstēšanās periodā” prezentēja medicīnas un veselības zinātņu nozares grupā. Darba mērķis bija noskaidrot biežāk izmantotos zāļu līdzekļus bērniem saaukstēšanās periodā, izanalizējot X aptiekās pieejamos medikamentus un uztura bagātinātājus. Pētījuma problēma ir aktuāla, jo mūsdienās vecāki savas aizņemtības dēļ bērna saaukstēšanās gadījumā negriežas pie ārsta, bet cenšas nodarboties ar bērnu pašārstēšanu, izmantojot kādu no aptiekā pieejamajiem līdzekļiem.

Pētījums ir nepieciešams, lai pievērstu sabiedrības uzmanību, ka nedrīkst riskēt ar bērna veselību, jo, cenšoties palīdzēt, var nodarīt lielāku kaitējumu bērna veselībai.

Medicīnas un veselības zinātņu nozares grupā uzstājās 35 ZPD autori. Visi darbi atšķīrās ar savu novitāti, oriģinalitāti un zinātniskumu. Skolnieču darbs tika novērtēts ar 3. vietu. ZP

J. Bobkova, bioloģijas skolotāja

https://edu.daugavpilsnovads.lv/zemgales-vidusskolas-skolnieces-latgales-regiona-skolenu-zinatniskas-petniecibas-darbu-zpd-konference/