PASNIEGTAS DAUGAVPILS NOVADA DOMES PATEICĪBAS LAUKU ATTĪSTĪBAS KONKURSU NOMINANTIEM UN SPECIĀLBALVU IEGUVĒJIEM

24. oktobrī, Daugavpils novada kultūras centrā Lauku attīstības konkursu noslēguma pasākumā tika pasniegtas Pateicības konkursa „Mana dzīves vide Daugavpils novadā 2014” un „Daugavpils novada gada uzņēmums 2014” nominantiem un speciālbalvu ieguvējiem.

Augusta mēnesī novadā tika izsludināts konkurss „Mana dzīves vide Daugavpils novadā”, kas notiek jau otro gadu pēc kārtas. Konkurss tika organizēts ar mērķi veicināt novada iedzīvotāju un teritoriju īpašnieku ieinteresētību sev piederošo īpašumu sakopšanā. Pavisam tika saņemti 22 pieteikumi, kuros dažādām nominācijām pieteiktas individuālās mājas, lauku sētas, zemnieku saimniecības, daudzdzīvokļu māju vecākie un pārvaldnieki, pašvaldības iestādes un uzņēmumi. Vislielākais pieteikumu skaits saņemts no Naujenes pagasta – 6, pārējie – no Sventes, Medumiem, Vaboles, Nīcgales, Kalkūnes, Skrudalienas, Kalupes, Višķiem un Lauceses.  Žēl, ka no Demenes pagasta nebija neviena pieteikuma. 

Augusta mēnesī tāpat novadā tika izsludināts konkurss „Daugavpils novada gada uzņēmums 2014” ar mērķi noskaidrot un godināt Daugavpils novada uzņēmumus, kas veicina biznesa vides attīstīšanos, nodarbinātību, ilgtspējīgu saimniekošanu, rūpējas par tīras vides saglabāšanu nākamajām paaudzēm, kā arī veicinās sabiedriskās aktivitātes, publisko un privāto sadarbību, uzlabos darba vides pievilcību, nodrošinās novada uzņēmēju plašāku atpazīstamību, to ražotās produkcijas/pakalpojumu popularizēšanu.
    
Konkursam dažādās nominācijās tika iesniegti 15 pieteikumi. Pretendēt dalībai konkursā varēja jebkurš uzņēmējs – pašnodarbinātais, individuālā darba veicējs, jebkurš komersants neatkarīgi no tā juridiskā statusa un darbības nozares, kas ir reģistrēts un/vai veic savu saimniecisko darbību Daugavpils novada teritorijā.

Noslēguma pasākumā  tika pasniegtas Pateicības un balvas. Nominantu starpā bija arī Demenes pagasta amatnieks – Andrejs Pliska- nominācija „Gada amatnieks”.

Īpašu balvu no LAD saņēma arī Eļena Elksniņa.