Noslēdzas radošo aktivitāšu cikls “Kādas krāsas ir vasarai?”

    Skolēniem beidzās mācību gads. Priekšā atpūtas un prieka laiks – vasara. Demenes kultūras nams un Demenes pagasta bibliotēka nolēma noskaidrot kādas krāsas ir vasarai.

Darbadienās, laika posmā no 8.jūnijā līdz 19. jūnijam Demenes kultūras namā un Demenes pagasta bibliotēkā notika radošo aktivitāšu cikls bērniem un jauniešiem „Kādas krāsas ir vasarai?”

Vieniem vasarai ir zaļa un sarkana krāsa, citiem – balta un zila, dažiem oranža un violeta. Katram vasara asociējās ar savu krāsu, tāpēc var teikt, ka vasara ir krāsaina vai raiba.

Radošo aktivitāšu ciklā „Kādas krāsas ir vasarai?” ietvaros katrai dienai tika izvēlēta sava krāsa. Divu nedēļu laikā mums apkārt bija visādas krāsas. Katrai dienai bija savs „fons”. Pa šo laiku mums bija sarkanā otrdiena, dzelteni oranžā ceturtdiena, zaļā pirmdiena, gaiši zilā un zilā otrdiena, violetā trešdiena, melnā un rozā ceturtdiena, krāsainā piektdiena.

Katras dienas programmā tika iekļauta informācija par noteiktu krāsu, tās izcelsmi un nozīmi cilvēku dzīvē, uzdevumi par krāsu asociācijām, krāsainu krustvārdu mīklu un  mīklu minēšana, 10 minūtes zīmēšanas «Krāsains zīmulis», kopīgas kompozīcijas taisīšana, krāsaina stūrīša iiekārtošana un citu krāsainu uzdevumu risināšana. Bērni katru dienu centās ģērbties  noteiktas krāsas apģērbā, izmantoja noteiktas krāsas aksesuārus.

Divu nedēļu laikā bērni aktīvi piedalījās visos krāsainos konkursos un aktivitātēs. Visas dienas bija ļoti informatīvas un jautras. Bērni un jaunieši katru dienu pārsteidza ar savām izdomām, zināšanām, spēju fantazē. —–

Radošo aktivitāšu cikls «Kādas krāsas ir vasarai?» noslēdzas ar ceļojumu krāsainajā karalistē, kur radošā cikla dalībnieki sagatavoja minikoncetru savām māmiņām un vecmāmiņām, brāļiem un māsām, paziņām un draugiem.

Krāsainajā karalistē pasākuma dalībnieki satika 7 krāsas – sarkanu, oranžu, dzeltenu, zaļu, gaiši zilu, zilu, violetu. Katra krāsa noskaitīja dzejoli par savu krāsu, sagatavoja uzdevumu pasākuma dalībniekiem, visas krāsas kopā nodziedāja divas dziesmas par vasaras krāsām, gaiši zilā un zaļā krāsas izlasīja viņu pašu sacerētas pasakas.

Krāsainajā karalistē pasākuma dalībniekiem tika piedāvāti šādi uzdevumi: «Sarkanais kvadrāts», «Oranžais jautrais klauns», «Dzelteni sūkņi», «Zaļi mākslinieki», « Gaiši zila vingrošana», «Zilas puķes», « Violets dārzs», «Taisīsim kopā», «Krāsains apjukums», «Krāsa un asociācija», «Krustvārdu mīkla «Krāsaini augļi, dārzeņi un ogas»», «Krustvārdu mīkla «Krāsaini ziedi», «Krāsaina pasaciņa».

Pasākuma noslēgumā visi dalībnieki uzrakstīja «krāsaino» vēstuli vasarai. Radošo aktivitāšu cikls «Kādas krāsas ir vasarai?» noslēdzas ar augstu emocionālo pacēlumu. Visi smaidīja un priecājās.

Pateicamies bērniem par  dalību, vecākiem par bērnu atbalstu. Lai vasara ir pilna ar saulainām un siltām dienām, košām emocijām, jaukiem un laimīgiem mirkļiem.

Par finansiālo atbalstu pateicamies Daugavpils novada domei un Demenes pagasta pārvaldei.

Fotogalerija