Zibakcija Zemgales vidusskolā
30.10.2020.
Mūsu zibakcijas mērķis – parādīt smēķēšanas negatīvo ietekmi uz cilvēka veselību un dabu.
Darba plāns:
1. Izpētīt literatūru un interneta resursus par smēķēšanas kaitīgumu.
2. Veikt eksperimentus “Cigarešu dūmu negatīvā ietekme”.
3. Noformēt plakātu par tēmu “Nesmēķē, nāc sportot!”.
4. Izgatavot saliekamās planšetes “Smēķēt – kaitēt veselībai”.
5. Sagatavoto informāciju prezentēt vecāko klašu skolēniem un Demenes pagasta iedzīvotājiem.
6. Anketēt skolēnus, lai iegūtu atgriezenisko saiti par darba laikā iegūtajiem secinājumiem.
Eksperimentu apraksts
1. Ņemam stikla burkas. Pirmajā ielejam ūdeni un ievietojam cigaretes. Pēc divām dienām konstatējam, ka cigaretes ir piesārņojušas ūdeni, tas ir mainījis krāsu līdz dzelteni brūnai. Šajā ūdenī ieliekam olu un atstājam uz pāris dienām. Pēc 2 dienām redzam, ka olas čaumala no baltas ir kļuvusi dzeltenīga. Secinājums – cigaretēs esošās vielas piesārņo ūdeni un maina zobu emaljas krāsu, jo olas čaumalas sastāvs atbilst zobu emaljas sastāvam.
2. Otrajā burkā ieliekam augu lapas un piepildām ar cigarešu dūmiem, trešajā burkā ieliekam lapas bez dūmiem. Pēc 2 dienām lapas ir kļuvušas melnas. Secinājums – dūmi negatīvi ietekmē augus, kaitē fotosintēzes procesam un bojā dzīvās šūnas.
3. Ceturtajā burkā ieliekam olu un piepildām ar dūmiem, piektajā – olu bez dūmiem. Atkal novērojam, ka olas krāsa ir mainījusies. Secinājums par cigarešu dūmu negatīvo ietekmi uz zobu emalju vēl vairāk nostiprinās.
Šos eksperimentus prezentējām sākumskolas un pamatskolas skolēniem.
Literatūras analīze un plakātu izgatavošana
Pēc literatūras avotu un interneta resursu izpētes nolemjam izveidot informatīvu plakātu jeb lozungu “Neslēpies aiz stūra! Nāc sportot!”. Esam pamanījuši, ka vairāki vecāko klašu skolēni starpbrīžos meklē vietas, kur noslēpties no direktora un skolotājiem, lai varētu uzsmēķēt. Mēs pagalmā veidojām akciju, lai pievērstu uzmanību un piedāvātu aktīvus starpbrīžus – bumbu spēles, galda tenisu, lecamauklu, pievilkšanos pie stieņa utt.
Saliekamajās planšetēs apkopojām informāciju par cigarešu sastāvu, par šo vielu ietekmi uz cilvēka veselību, par elektroniskajām cigaretēm jeb veipiem, par tabakas lietošanas sekām mutes dobumā, par smēķēšanas izraisītajām slimībām, par direktīvam, ko Eiropas Savienība izvirza pret e-cigaretēm.
Šo saliekamo planšeti prezentējām vidusskolas klasēm un klases stundā organizējām diskusiju par smēķēšanas kaitīgo ietekmi uz organismu. Vēlāk to izvietojām apskatei skolas aktu zālē un Demenes pagasta kultūras namā, lai pievērstu arī pagasta iedzīvotāju uzmanību.
Anketēšana
Anketēšanā piedalījās 102 skolēni. 72% ir pārliecināti, ka smēķēšana negatīvi ietekmē cilvēka veselību, 17% atbildēja, ka nav pārliecināti vai nezina par tās ietekmi, 11% skolēnu atturējās paust savu viedokli.
Zemgales vidusskolas “O fonda” rīkotā projekta dalībnieki
03.09.2018.
Zemgales vidusskolā sācies jaunais mācību gads
Autore: Tatjana Kavševiča, direktora vietniece audzināšanas jomā
Septembra miglainie rīti, kluss lapkritis un putnu baru atvadas dziesmas vēsta, ka laiks skolas dzīves atjaunošanai. Visu vasaru skola gatavojas atkal satikt savus mīļos audzēkņus ar smaidu sejās.
3.septembrī Zemgales vidusskolas svinīgajā pasākumā atkal trīs zvani izsludināja 2018./2019. mācību gada sākumu. Katram šis mācību dienu sākums ir īpašs. Patīkami, ka daba uzdāvināja visiem saulainu rītu, lai būtu jauks garastāvoklis. Visa skolas saime pulcējās skolas pagalmā. No skolas direktora A.Petkeviča un Demenes pagasta pārvaldes vadītājas V.Gadzānes izskanēja laba vēlējumi, zināšanu iegūšanas mudinājuma vārdi visiem izglītojamajiem.
Mūsu pirmklasnieki deklamēja dzejoļus par savām jūtām, ejot uz skolu. Viņi pareizi uzminēja visas mīklas, atbildēja uz jautājumiem par skolu. Pirmklasnieki saņēma dāvanas no Demenes pagasta pašvaldības, un vēl viņus apsveica 12.klases skolēni. Arī 11.klase apsveica pirmsskolas audzēkņus, kas visu gadu gatavosies, lai nākamgad kļūtu par pirmklasniekiem.
Pasākuma laikā tika apsveikta komanda, kas piedalījās Daugavpils un Ilūkstes novada pirmās palīdzības sniegšanas sacensībās un ieguva 1.vietu. Skolēnus sagatavoja skolotāja Jadviga Bobkova.
Pēc svinīgās līnijas skolēni tika aicināti uz klases stundu savās klasēs. Vecāki piedalījās vecāku sapulcē ar skolas administrāciju.
Lai pirmās skolas dienas satikšanās prieks saglabājas uz ilgu laiku! Lai visiem būtu labi panākumi!
01.09.2017. Zinību diena Zemgales vidusskolā
Ar dāliju pušķiem un košajām lapām
Ik skolā nāk septembra rīts;
Mēs sveicinām, labā, un paldies tev sakām,
Ka zinību kamols mums tīts.
Pa stundai, pa dienai, to tinot un veļot,
Visaugstākā kalnā var kāpt;
Un tā gads aiz gada, tās gudrības smeļot,
Pēc gaišākas rītdienas slāpt.[…] (I.Driķe)
Cik patīkami, ka 1.septembra rīts bija vasarīgi saulains, līdz ar to gaišāka un priecīgāka kļuva diena Zemgales vidusskolas audzēkņiem, viņu vecākiem un skolotāju kolektīvam.
Kārtējais zvans sauca uz svinīgo līniju pie skolas, kur devās gan skolēni, gan vecāki un vecvecāki, gan skolotāji un Demenes pagasta pārvaldes viesi. It kā ierasti, tomēr saviļņojoši – Zinību dienā mēs savā pulkā uzņemam 10 mazos pirmklasniekus, kurus mīļi un lepni pie rokas ieveda divpadsmitie!
Direktors Aleksandrs Petkevičs apsveica skolēnus, viņu vecākus, skolotājus un skolas darbiniekus ar jauno mācību gadu un novēlēja visiem veiksmi. Dalībniekus uzrunāja Demenes pagasta pārvaldes vadītāja Valentīna Gadzāne, kura sirsnīgi novēlēja skolēniem teicami mācīties un cienīt vecākus, skolotājus. Demenes pagasta pārvaldes viesu apsveikumi, dāvanas un vokālā ansambļa dziedātās dziesmas nedaudz kliedēja sirdī iezagušās rūpes un uztraukumu.
Zemgales vidusskolā gadiem ilgi ir tradīcija, ka pirmo zvanu ieskandina trīs pirmklasnieces. Pirmais zvaniņš ziņo, ka mācību gads sākas sākumskolā, otrais – pamatskolā un trešais – vidusskolā. Arī šogad, tradīciju ievērojot, zvans skanēja trejādi.
Pēc svinīgās līnijas vecāki devās uz tikšanos ar skolas vadību. Skolēniem šajā laikā bija pirmā stunda. Pirmajā klases stundā klašu audzinātāji sagaidīja bērnus uzpostās telpās, lai vērotu, cik lieli visi ir izauguši, lai parunātos, kā vasarā gājis, lai vienkārši izbaudītu satikšanās prieku. Neaizmirsa arī atgādināt par drošību uz ceļiem un ielām.
Visiem skolēniem, lai labi veicas jaunajā mācību gadā un teicamas atzīmes aug kā ogas mežā!
02.05.2017.
Dabaszinātņu nedēļa Zemgales vidusskolā
Autore: Alla Starovoitova, ķīmijas skolotāja
No 24. līdz 28. aprīlim Zemgales vidusskolā notika dabaszinātņu nedēļa. Ieplānotajos pasākumos aktīvi piedalījās 1. – 9. klašu skolēni un 12. klases skolēni.
24.aprīlī 9. klases skolēniem bija iespēja veikt novērojumus ar teleskopu un ieraudzīt Saules plankumus. Savukārt 12. klases skolēni 27. aprīlī arī novēroja Saules plankumus, kā arī Saules gaismas spektru. Skolēniem bija interesanti uzzināt, kā rodas plankumi un kā to skaits ir saistīts ar Saules aktivitāti. Tajā pašā dienā 12. klases skolēni noskatījās Stīvena Houkinga populārzinātnisko filmu „Houkinga Visums”, kurā tika stāstīts par Visuma uzbūvi un tā rašanos. Skolēniem tika piedāvāta viktorīna ķīmijā, kurā, atbildot uz saistošiem jautājumiem, skolēni varēja demonstrēt savas zināšanas ķīmijā, prasmi loģiski domāt un saistīt zināšanas ķīmijā ar dzīvi un ar citu mācību priekšmetu zināšanām.
25.aprīlī 3.-5. klases skolēni piedalījās bioloģijas radošajā darbnīcā, kurā iemācījās izgatavot rotaļlietas – „Dejojošais disks” un „Stāvkundziņš” – un sniegt pirmo medicīnisko palīdzību dažādās ekstremālās situācijās.
26.aprīlī notika pasākums „Veselības stunda” 5. -8. klases skolēniem. Sporta zālē skolēni sacentās veiklības stafetēs un parādīja labas prasmes risināt dažādus sporta un veselības uzdevumus. Zināšanas un prasmes, ko skolēni ieguva pasākumu laikā, palīdzēs viņiem tālāk dzīvē, mācību procesa laikā un ārpusstundu konkursos.
27.aprīlī 7. – 9. klašu skolēniem tika organizēta ekskursija uz SIA „Daugavpils ūdens”. Skolēni ar interesi klausījās ekskursijas gida stāstījumu par Daugavpils centralizētās ūdensapgādes un uzņēmuma attīstības vēsturi. Ekskursantiem tika piedāvāta iespēja paskatīties, kā notiek dzeramā ūdens sagatavošana Daugavpilī un pat pagaršot dzeramo ūdeni pēc attīrīšanas. Skolēni uzzināja, ka Daugavpilī ir vistīrākais dzeramais ūdens Latvijā, pateicoties mūsdienīgajām ūdens attīrīšanas tehnoloģijām. Ekskursanti apskatīja notekūdeņu attīrīšanas posmus, īpaši bioloģiskās attīrīšanas posmu ar aktīvo baktēriju palīdzību. Svarīgi, ka ekskursijas laikā skolēni vairākkārt saskārās ar ķīmijas un bioloģijas stundās iegūtajām zināšanām un saprata, ka šīs zināšanas ir tieši saistītas ar praktisko pielietojumu dzīvē.
Dabaszinātņu nedēļas pasākumi izraisa skolēnu interesi un palīdz risināt pozitīvas mācību motivācijas veidošanās problēmu.
Metodisko izstrādņu skate “Nāc ārā!
Autore: bioloģijas un ģeogrāfijas skolotāja Jadviga Bobkova
2016.gada 4.novembrī Rīgā notika metodisko izstrādņu skate “Nāc ārā!”. Pasākumā piedalījās 14 mācību iestādes no dažādiem Latvijas novadiem. Semināra dalībniekiem bija piedāvāta interesanta programma ar dalīšanos pieredzē, ar matemātikas stundu piemēriem kompetenču izglītībā un radošām diskusijām. Skolotājas savu nepieciešamo materiālu izvietošanai izmantoja uzstādītos stendus – 2 x1 m. Dalībnieki prezentēja gada laikā paveikto vides izglītības jomā, dalījās pieredzē.
No Daugavpils novada metodisko izstrādņu skatē “Nāc ārā!” piedalījās Zemgales vidusskolas bioloģijas skolotāja Jadviga Bobkova, kas bija uzaicināta pēc metodisko darbu iesūtīšanas Rīgā. Viņa uzstājās ar metodisko darbu „Eksperiments – pētījuma metode, kas izraisa skolēnos interesi mācīties”. Viņa stāstīja par to, ka veiktie eksperimenti pierādīja, ka aktīva mācīšanās un mācīšana jeb aktīva zināšanu iegūšanas procesa nodrošināšana daudz efektīvāk veicina zināšanu jeb paša satura apguvi, atcerēšanos un izpratni. Te vietā ir citēt Konfūciju: „Ko es dzirdu, to aizmirstu. Ko es redzu, to atceros. Ko es daru, to saprotu”. Aktīvi var mācīties ikviens, arī mājās kopā ar bērniem, veicot dažādus eksperimentus, mudinot veikt novērojumus vai pētījumus. Aktīvi mācīties var arī, darbojoties interešu izglītības kolektīvos vai piedaloties dažādos konkursos.
Semināra beigās visas skolotājas ieguva daudz labās prakses piemēru un arī apliecību par pedagoģisko pilnveidi.
01.09.2016. 1.septembra svinīgā līnija Zemgales vidusskolā
Ir atkal septembris.
Tāds rudenīgi saulains
Ar lapu krāsainību,
Miglainajiem rītiem.
Mēs atkal veram savas
Skolas durvis
Un ejam pretī daudz kam nezināmam.
1.septembris – Zinību diena. Tā ir diena, kad, atvadoties no laiskās vasaras, bērni dodas uz izglītības iestādēm un satiek savus draugus, skolotājus un iepazīstas ar jaunā mācību gada programmu. Nu jau tradicionāli Zinību dienā skolas pagalmā kā bišu spiets viens pēc otra ierodas skolēni un skolotāji. Gan lielie, gan mazie audzēkņi, rudenīgās puķes rokās cieši turot, kāpj augšā Zinību kalnā. Kādam šis 1. septembris ir pirmo reizi, bet kādam – pēdējo, tas šo dienu padara vēl īpašāku un svinīgāku.
Zemgales vidusskolas kolektīvs, audzēkņi un viņu vecāki uz svinīgo pasākumu bija sapulcējušies deviņos no rīta. Skolas direktors Aleksandrs Petkevičs visiem klātesošajiem sacīja, ka ir priecīgs par bērnu izvēli doties uz Zemgales vidusskolu, jo šeit viņi iemācīsies daudz jauna, interesanta un noderīga.
Ar iedvesmojošu uzrunu klātesošos sveica arī Demenes pagasta pārvaldes vadītāja Valentīna Gadzāne. Pagasta darbinieki, saeimas deputāts Rihards Eigims un 12.klases skolēni pirmklasniekiem uzdāvināja noderīgas dāvanas.
Klāt rudens, klāt jaunais mācību gads – skolā aicinoši sāk skanēt pirmais zvans. Mazās pirmklasnieces ar zvaniņiem rokā ieved 12.klases puiši.
Caur dzeju un dziesmām tiek aizvadīti šie svētki. Ik reizi, uzsākot jauno mācību gadu, tiek uzsākts jauns dzīves posms, kuru pavada jaunas apņemšanās un cerības.
Klāt jaunais mācību gads, kad skolēni dodas pretim jauniem izaicinājumiem. Vecāki ar bažām un cerībām lūkojas uz saviem lolojumiem un vēl izturību un veiksmi. Novēlam skolēniem mācīties pašiem sev, nevis to darīt skolotāju vai vecāku dēļ. Skolotājiem vēlam būt bagātiem ar radošām dzirkstelītēm, kuras kopā ar saviem skolēniem pārvērst ideju ugunskurā. Labus panākumus visiem!
Tatjana Kavševiča, direktora vietniece audzināšanas jomā
30.10.2014.
Latgales reģiona krievu valodas skolotāju konferencē piedalās arī mūsu skolotāji
Skolēnu rudens brīvlaikā skolotāji tiek aicināti piedalīties dažādos metodiskos pasākumos, un izņēmums nebija arī 29.oktobris, kad Daugavpils Krievu vidusskolā-licejā notika 14.Latgales krievu valodas (dzimtās un svešvalodas) un literatūras skolotāju metodiskā konference „Lasītprasme – mācību panākumu un personības attīstības pamats”, kurā piedalījās 227 Latgales reģiona pedagogi. Šogad konferencē uzmanība bija pievērsta lasītprasmju attīstīšanai.
Konferences mērķis bija aktivizēt skolotāju radošo darbību un popularizēt inovācijas skolotāju darbā. Konferenci organizēja Daugavpils pilsētas Izglītības pārvalde (DPIP) sadarbībā ar VISC.
Konferences atklāšanā visus dalībniekus sveica DPIP Izglītības atbalsta nodaļas vadītāja Lidija Plavinska. Plenārsēdē VISC Vispārējās izglītības satura nodrošinājuma nodaļas vecākā referente Ļubova Jakovele apbalvoja ar VISC Pateicības rakstu Daugavpils pilsētas krievu valodas (dzimtās un svešvalodas) un literatūras skolotāju MA vadītāju, izglītības metodiķi Mariju Žilinsku. Pēc tām Ļ.Jakovele pastāstīja par lasīšanas kompetenci OECD Starptautiskās skolēnu novērtēšanas programmas (SSNP 2012) skatījumā. Baltijas Starptautiskās akadēmijas profesore, mācību literatūras autore Oksana Fiļina uzstājās ar ziņojumu par lasītprasmes attīstīšanu skolēniem.
Konferences turpmākā darbība notika sekcijās: krievu valoda sākumskolā; krievu valoda kā svešvaloda; krievu valoda (dzimtā) un literatūra pamatskolā; krievu valoda (dzimtā) un literatūra vidusskolā. Konferencē piedalījās mācību grāmatu autori: Latvijas Universitātes profesore Margarita Gavriļina, Rīgas Ostvalda vidusskolas skolotāja Jeļena Platonova un Sventes vidusskolas skolotāja Biruta Ondzule.
Saviem kolēģiem pieredzi popularizēja gan mūsu pilsētas pedagogi, gan citu Latgales mācību iestāžu skolotāji.
Par darbu ar dažāda veida tekstiem krievu valodas (svešvalodas) stundās stāstīja Valentīna Prokofjeva (Daugavpils Valsts ģimnāzija), Zoja Vitkovska (Daugavpils 12.vidusskola), Olga Goršantova (Medumu vidusskola), Dzidra Razumejeva (Ludzas pilsētas ģimnāzija), Inna Kudrjavceva (Rēzeknes valsts poļu ģimnāzija), Regīna Bikoviča (Maltas vidusskola), Jeļena Kriviņa (Škeļtovas pamatskola), Ināra Romančuka (Maltas vidusskola), Olga Jasjukeviča (Aleksandrovas internātpamatskola).
Lasītprasmes attīstīšanai krievu valodas stundās sākumskolā pievērsās Svetlana Parfjonova (Zemgales vidusskola), Valentīna Papkoviča (Daugavpils 15.vidusskola), Svetlana Zenova (Daugavpils 17.vidusskola), Svetlana Skrupska (Daugavpils Centra vidusskola), Nataļja Sergijenko (Daugavpils 17.vidusskola), Irina Vasiļjeva (Daugavpils 15.vidusskola), Jeļena Semjonova (Zilupes vidusskola), Gaļina Čekane (Daugavpils 3.vidusskola), Tatjana Novikova (Jēkabpils 2.vidusskola).
Literatūras un valodas jautājumiem pamatskolā pievērsās Marija Romanovska (Zemgales vidusskola), Valentīna Lipkoviča (Daugavpils 16.vidusskola), Nataļja Postojeva (Daugavpils 15.vidusskola), Oļa Baranauskiene (Daugavpils 11.pamatskola), Gertruda Juručonoka (Daugavpils 3.vidusskola), Rita Peredņa (Daugavpils 15.vidusskola), Larisa Safronova (Zemgales vidusskola), Nataļja Koviļina un Vera Geļfande (Daugavpils Krievu vidusskola-licejs), Margarita Ļahova (Krāslavas Varavīksnes vidusskola), Jeļena Žagare (Daugavpils 10.vidusskola), Jevgeņija Bendorjusa (Daugavpils Centra vidusskola).
Par darbu ar tekstu vidusskolā uzstājās Marija Žilinska (Daugavpils 3.vidusskola), Žanna Ugarenko (Daugavpils 16.vidusskola) un mācību grāmatu autori Ināra Kudrjavska (Daugavpils Krievu vidusskola-licejs) un Nataļja Kožanova (Daugavpils Centra vidusskola). Par darbu ar skolēniem ar mācīšanās traucējumiem pastāstīja Nadežda Timofejeva (Krāslavas Varavīksnes vidusskola).
Pedagogi, kuri dalījās pieredzē, tika apbalvoti ar Daugavpils pilsētas Izglītības pārvaldes Pateicības rakstiem, bet darbus iesniegušās skolas saņēma apkopotu pieredzes materiālu krājumu.
Par konferences dalībnieku uzņemšanu izsakām pateicību Daugavpils Krievu vidusskolai-licejam, par iniciatīvu un ievērojamo ieguldījumu organizatorisko jautājumu kārtošanā paldies izglītības metodiķei Marijai Žilinskai!
Nākamgad tiksimies atkal – ar jaunām un radošām domām!
Informāciju sagatavoja:
Daugavpils pilsētas Izglītības pārvaldes
sabiedrisko attiecību speciāliste
Anita Pleša
t.65407434
01.10.2014.
Latviešu valodas olimpiādes 1.posms
Latviešu valodas olimpiāde katru gadu tiek rīkota 7.-8.klases skolēniem. Šogad olimpiādē no 7.klases piedalījās Diāna Sarbaja, Diāna Kukjane, Arina Bobiļeva, Žans Lukjanskis, no 8.klases – Vadims Terentjevs, Anna Jureviča, Veronika Bulaša. Pārliecinošu uzvaru guva Veronika Bulaša. Viņa tika izvirzīta novada olimpiādei, kas notiks 24.10.2014. Paldies visiem dalībniekiem! Lai veicas mācībās!
Informāciju sagatavoja skolotāja Ilva Baranovska
05.09.2014.
Latvijas Valsts prezidents apbalvo starptautisko olimpiāžu dalībniekus
1.septembrī Rīgā Melngalvju namā tiek godināti starptautisko olimpiāžu uzvarētāji. Šogad Zinību dienā Valsts prezidents Andris Bērziņš, Izglītības un zinātnes ministre Ina Druviete, Valsts izglītības satura centra vadītājs Guntis Vasiļevskis svinīgā ceremonijā apbalvoja skolēnus, kuriem bija augsti sasniegumi starptautiskajās mācību priekšmetu olimpiādēs.
Apsveicami, ka svinīgajā pasākumā ielūgto viesu vidū bija arī mūsu skolas 10.klases skolniece Elīna Baranovska un viņas bioloģijas skolotāja Jadviga Bobkova.
Elīna laikā no 9.līdz 13.maijam ar savu pētniecisko darbu piedalījās vides projektu olimpiādē Turcijā. Šajā olimpiādē tika prezentēti 104 projektu darbi no 44 valstīm. Pētniece savu darbu aizstāvēja angļu valodā, viņu vērtēja 4 komisijas. Rezultātā Elīnai tika piešķirta sudraba medaļa.
Kopumā Latvijas skolēni šogad ir ieguvuši 6 sudraba, 8 bronzas medaļas un 6 atzinības rakstus.
Informāciju sagatavoja skolotāja Jadviga Bobkova
01.09.2014.
Sirsnīgi sveicam skolēnus, skolotājus, skolas darbiniekus un vecākus ar jaunā mācību gada sākumu!
Jau bērzu zaros zeltains lapu vilnis
Ar klusu rudens melodiju sveic.
Ar ziedu smaržām visi dārzi pilni –
Jo septembris mums labu rītu teic.
Mēs gaidām septembri kā senu draugu,
Ar kuru tikties vienmēr kāro sirds,
Jo līdz ar skolu visi mazliet augam,
Bet rudens ziedos vasara vēl mirdz! 2014. gada 1. septembrī plkst. 9.00 Zemgales vidusskolā notika svinīgais pasākums. Tā ir mūsu brašā 1.klase ar savu audzinātāju Nataļju Kolomažņikovu.
Informāciju sagatavoja direktora vietniece audzināšanas jomā Tatjana Kavševiča.
20.08.2014.
Cienījamie vecāki!
Atgādinām, ka arī 2014./2015.mācību gadā nav jāiegādājas skolēna dienasgrāmata, skolēna apliecība, mācību grāmatas un darba burtnīcas. Vecāku (personu, kas realizē aizgādību) pienākums ir savu materiālo iespēju robežās nodrošināt sava bērna izglītošanai nepieciešamos individuālos mācību piederumus: kancelejas piederumus, apavus, apģērbu, sporta tērpu un materiālus mājturības obligātā satura apguvei, ja skolēns rada priekšmetu vai produktu savām vajadzībām.
Skolas administrācija.
2014.04.22 Krosa sacensību dalībnieki
Ķīmijas atklātā stunda 3.03.2014.
Fizikas nedēļa 25.02.2014.
Spēle „Erudīts” 12.11.13.
Pirmklasnieku svētki. 2013.10.18.
2012.04.23 Krosa sacensību dalībnieki
2013.04.22. ZPD aizstāvēšana Daugavpils novada IP
19.04.2013. 1. -6. Zemgales vidusskolas skolēnu tikšanās ar Berķeneles muzeja darbiniekiem .
18.04.2013. Latviešu valodas nedēļā.
20.03.2013. Zinātniski pētniecisko darbu prezentācija.
15.02.2013. Skatuves runas konkurss „Ievelc dziļi elpā savu Latviju”.
21.-25.01. 2013. krievu valodas un literatūras nedēļa
Literatūras spēle “Brein-rings”
12.-16.12. Vēstures un sociālo zinību nedēļa
16.11.12. notika spēle „Erudīts” starp 9., 10., 11. un 12. Klašu skolēniem, kur tika pārbaudītas skolēnu zināšanas par Latvijas valsts un Zemgales vidusskolas vēsturi, valsts politisko uzbūvi, Latvijas valsts notikumiem un pasākumiem.
13.11.12. tika novadīta „Lietišķā spēle” 5. un 6. Klasē. Skolēniem vajadzēja tikt galā ar sekojošiem uzdevumiem: ģimenes budžeta plānojums uz vienu mēnesi, sarakstīt pārtikas produktu cenas, kaimiņvalstu valūtas un ēdienkarti dzimšanai dienai, lai iekļautos noteiktā naudas summā.
11.11.11. Pirmklasnieka diena
1.09.2011
ARHĪVS (2010./2011. mācību gads)