Lieldienas Demenē

Lieldienas ir pavasara saulgriežu svētki, ko svin par godu pavasara un saules atnākšanai.

Sākot ar 3. aprīli, lai radīti svētku noskaņu pagasta iedzīvotājiem un tā apmeklētājiem Demenes un Kumbuļu ciemos tika uzstādīti dažādi Lieldienu dekori. Sākot ar 6. aprīli, Demenē notika dažādas Lieldienām veltītas aktivitātes.

6.aprīlī Demenes kultūras namā pulcējās bērni, jaunieši un pieaugušie, kuri piedalījās radošajās aktivitātēs „Gatavojāmies Lieldienām” un no papīra izgatavoja Lieldienu dekorus galdam un Lieldienu olu dāvanu kārbiņas.

16.aprīlī Demenes kultūras namā notika pasākums „Jautrās Lieldienu izdarības”. Pasākums noritēja draudzīgā un jautrā kompānijā, jo viesojās gan mazi, gan lieli, gan vietējie iedzīvotāji, gan ciemiņi. Pasākums sākās ar Lieldienu priekšnesumu no teātra pulciņa “Marija&Co un deju kolektīva „Explosion”. Tad pasākuma dalībnieki gan dejoja, gan dziedāja, gan piedalījās jautrajās Lieldienu izdarībās, kuru laikā tika izripinātas un izvirpuļotas visas atnestās olas, izrotātas un izkrāsotas visas „papīra” olas, atminētas visas Lieldienu mīklas, savāktas visas izmētātās olas, izspēlētas visas stafetes. Pasākums noritēja aizraujoši, jautri, krāsaini.

Demenes kultūras nams pateicas mazajiem aktieriem, dejotājiem un dziedātājiem par atsaucību un atbalstu, visiem pasākuma dalībniekiem par aktīvu piedalīšanos.

Liels paldies viesiem, kas tika iesaistīts Lieldienu noformējuma veidošanā Demenes un Kumbuļu ciemos.

Pasākumu finansiāli atbalstīja Daugavpils novada dome un Demenes pagasta pārvalde.

Fotogalerija