Informācija par oficiālas elektroniskās adreses (e-adreses) komunikāciju

Valsts aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija informē, ka  2019. gada sākums Latvijas e-pārvaldei ir sācies ar lielu soli drošas un mūsdienīgas valsts un sabiedrības saziņas veidošanā – e-adreses risinājuma ieviešanu. E-adrese risinās vairākus būtiskus jautājumus, piemēram, to, ka vairāk nekā 70 tūkst. Latvijas iedzīvotāju nav fizisku pastkastīšu, un cilvēkiem bieži vien atšķiras deklarētā un reālā dzīvesvieta, kā arī to, ka liels skaits Latvijas valstspiederīgo ilgstoši uzturas ārvalstīs. Savukārt valsts iestādēm e-adrese kļūs par vienotu saziņas platformu un atvieglos ikdienu.

No šī gada ikvienam iedzīvotājam un uzņēmumam ir iespēja portālā Latvija.lv izveidot savu elektronisko adresi, darot valstij zināmu, ka turpmāk viņš ar valsts pārvaldes iestādēm vēlas sazināties tikai elektroniski. Iedzīvotājiem e-adrese būs brīvprātīga, bet  no 2020. gada 1. janvāra e-adreses lietošana uzņēmējiem būs obligāta. Līdz ar to, Jūsu iestādes klientiem var rasties jautājumi, kā sazināties ar Jums, kā saziņas kanālu izmantojot e-adresi.

Lai e-adrese kļūtu par katra Latvijas iedzīvotāja un uzņēmēja digitālo pastkastīti, kurā turpmāk vienuviet pienāks valsts sūtītās elektroniskās vēstules, kas aizstās ierakstītas pasta vēstules, liela loma ir vienotai komunikācijai. Tāpēc programmas “Mana Latvija.lv. Dari digitāli!”* ietvaros ir  e-adreses komunikācijas materiālus iestādēm, kas ietver gan galvenos e-adreses vēstījumus, gan vēstījumus mērķauditorijām, gan materiālu kopumu – e-adreses logo, grafiskos elementus, skaidrojošās infografikas, interneta bannerus, vizītkartes un e-pasta parakstus. Visi materiāli ir pieejami Latvija.lv atbalsta vietnē mana.latvija.lv sadaļā https://mana.latvija.lv/informativie-materiali/.

Vienlaikus Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija un Valsts reģionālās attīstības aģentūra 2019. gadā īstenos mediju komunikāciju, bet pavasarī uzsāks e-adrese reklāmas kampaņu. Vasarā to papildinās e-adreses busiņa tūre, partneru un reģionālie pasākumi, kā arī citas komunikācijas aktivitātes.

 

 

Valsts sekretāra vietnieks

informācijas un komunikācijas tehnoloģiju jautājumos                                        E.Beļskis

 

 

D.Tiltiņa, 67026551

diana.tiltina@varam.gov.lv