Gada jaunais autovadītājs Zemgalē

Zemgales vidusskolas komandas jau vairākus gadus aktīvi un veiksmīgi piedalās CSDD rīkotajos konkursos “Jauno satiksmes dalībnieku forums” un “Gribu būt mobils”. Interešu izglītības pulciņa vadītāja Viktora Guzenko vadībā meitenes un zēni apgūst ceļu satiksmes noteikumus, velosipēda un mopēda uzbūvi, kārto eksāmenu un iegūst vadītāja apliecību.

Šopavasar mūsu skolas vidusskolēni nolēma piedalīties konkursā “Gada jaunais autovadītājs”, kas Latvijā tiek rīkots jau no 2010. gada. Teorētiskajā testā esot piedalījušies pāri par 2000 skolēnu no 146 skolām. Un, pateicoties mūsu 12. klases audzēknim Artjomam Kozlovskim, skola pēc testa izpildes rezultātiem ir iekļuvusi to 30 Latvijas skolu vidū, kurās notiek praktiskā nodarbība.

14.09.2020. mūsu skolas pagalmā ieradās CSDD instruktori ar auto apgāšanās stendu un alkohola reibumu (2 promiles) imitējošām brillēm. Ar skolēniem notika saruna par drošību uz ceļa, par to, cik svarīgi ir aizmirst par tālruni pie stūres, un kāds sods draud likuma pārkāpējam. Instruktori pastāstīja un parādīja, kā pareizi piesprādzēties, kā rīkoties nestandarta situācijā. No apgāztās automašīnas izrāpties mēģināja gan meitenes un zēni, gan skolotājas. Katram interesentam bija iespēja iziet šķēršļu joslu ar reibuma brillēm.

Paldies mūsu skolotājam un aktīvākajiem skolēniem, topošajiem autovadītājiem, par lielisko iespēju piedalīties šādā nodarbībā!

I. Baranovska, skolotāja