Demenes pagasta svētki

Tradicionāli Demenes pagasta svētki tiek svinēti augustā, kļūstot par vienu no gada galvenajiem pagasta kultūras dzīves notikumiem. Šogad pagasta svētki tika svinēti septembrī, un, tā kā zemi sāk jau pārklāt rudens lapu toņi un ābeļzaros beidzot nogatavojušies sulīgi āboli, pagasta svētki tika veltītie āboliem.

19.septembrī no rīta demenieši sportoja „Ābolu sporta maratonā”.

20.septembrī plkst. 9:00, uz Demenes ciemu ierodas galvenais svētku simbols „Ābolītis”, kurš bērnu laukumā vingroja ar klātesošajiem.

Demenes Romas katoļu baznīcā notika svētku dievkalpojums, kura laikā prāvests Jans Trizna kopā ar draudzes locekļiem aizlūdza par Demenes pagasta iedzīvotājiem. Dievkalpojumā piedalījās arī draudzes koris.

Ap pusdienlaiku Demenes ciemā kļuva arvien skaļāk un skaļāk, jo pa ielām sāka atkal pastaigāties „Ābolītis”, kurš kopā ar ģimenēm devās gājienā un saripoja uz laukumu pie Demenes kultūras nama. Te jau sākas  „Ābolu svētki” un atklāja tos  bērnu braucamrīku parāde. Tupinājumā izskanēja teatrāli muzikāls sveiciens no Demenes kultūras nama kolektīviem. Vokālais ansamblis (vad.Z.Pļiska) dziedāja par āboliem, teātra pulciņa „Marija&Co” (vad. M.Romanovska) dalībnieki stāstīja par dzīvi pagastā, jaunais deju kolektīvs (vad. M.Akerbegs) dejoja. Apkārt valdīja saliedētība, miers, prieks un laime par kopā būšanu.

Tad bērni tika aicināti uz kultūras namu, lai nobaudītu Ķīmijas laboratorija šovu.

Svētku laikā iedzīvotājiem un ciemiņiem tika piedāvātas daudzveidīgas  aktivitātes, kurās ābolu tematika tika apspēlēta un prezentēta dažādos veidos. Interesenti varēja piedalīties ābolu stafetēs, uzspēlēt dažādās ābolu spēlēs (piem. ābolu puzle, ābolu domino, ābolu atmiņas spēle, spēle ābolu „desas”, ābolu medības, ābolbols), piedalīties ābolu darbnīcās (āboli no filca, ābolu zīmēšana, ābolu fantāzijas), iegriezt ābolu laimes ratu u.c. Bērni ar prieku un bez atpūtas baudīja iespēju braukāt ar elektromobiļiem, vizinājās ar vilcieniņu un lēkāt fitnesa batutos. Katrs varēja apskatīt Zemgales vidusskolas skolēnu fotoizstādi  “Latvju zīme kā vēlējums pagastam”.

Tirdziņā varēja nogaršot un nopirkt ābolu sulu, kūciņas ar ābolu džemu u.c. Bija iespēja palutināt sevi ar saldo vāti.

Svētku dalībniekiem bija sarūpēts “Ābolu” cienasts – ābolu kliņģeris un cepti āboli.

Pasākuma rīkotāji pateicas par atbalstu Daugavpils novada domei, Demenes pagasta pārvaldei, Demenes pagasta komunālajam dienestam. Paldies pasākuma dalībniekiem par dalību, māksliniekiem – par uzstāšanos! Paldies visiem, kas bija iesaistīti svētku tapšanā – gan Demenes pagasta pārvaldes darbiniekiem, gan Zemgales vidusskolas skolēniem un skolotājām, kultūras nama kolektīviem, kā arī brīnišķīgajai brīvprātīgo komandai – I.Šmeišai, R.Daškevičam, J.Goršentovai, V.Terentjevai, V.Puzirevskai, V.Terentjevam, A.Terentjevam! Paldies visiem, kas svinēja svētkus kopā ar mums!

Pagasta svētki ir nosvinēti!

Uz tikšanos nākamajos pagasta svētkos!

Fotogalerija