Demenes pagastā aizvadīja ziemu.

Masļeņica ir pareizticīgo svinamā diena, kuru svin vienu nedēļu pirms gavēņa. Šogad Masļeņica ir no 12. – 18. februārim.

Šajos svētkos ierasti cep pankūkas, kuras ēd ar dažādiem aizdariem – krējumu, ikriem un ievārījumu. Šajās dienās var iet rotaļās un dzīt jokus, kā arī pēdējā Masļeņicas dienā tiek dedzināta salmu lelle, kas simbolizē ziemas aiziešanu.

  1. februārī Demenes Kultūras namā sapulcējas pagasta iedzīvotājus un viesus, lai kopa aizvadīt ziemu un jautri svinēt Masļeņicu.

Pasākuma pirmā daļa notika KN zālē, kur teātra pulciņa “Marija&Co”  dalībnieki paradīja nelielu priekšnesumu un piedāvāja visiem piedalīties spēles, minēt miklas un pildīt dažādus uzdevumus. Uzdevumi bija gan pašiem mazākiem viesiem, gan viņu vecākiem un vecvecākiem.

Pēc tam aktivitātes notika ārā pie KN, kur bija iespēja  spēlēt, un protams – cienāties ar gardam pankūkām un karstu tēju. Bērni piedalījās radošā darbnīcā, kur viņi veidoja svētku simbolu – saulīti. Nobeigumā visi sapulcējas ap salmu lelli, skatījās, kā kopā ar viņu deg arī vecas bēdas, skumjas, un ar cerību, kā drīz jau atnāks pavasaris.

Demenes pagasta Kultūras nams pateicas visiem, kurš palīdzēja organizēt svētkus, kas atnāca un kopā ar mums pavadīja svētkus.

Pateicamies par finansiālu atbalstu Demenes pagasta pārvaldei un Daugavpils novada domei.

Fotogalerija