Demenē Starptautiskā ģimenes diena aizritēja „Ģimenes lokā”

15.maijā Demenes kultūras namā otro reizi notika pasākums veltīts Starptautiskajai Ģimenes dienai, kurā ikviens tika aicināts aizdomāties par ģimenes neizmērojamo lomu cilvēku dzīvē, vairāk laika un uzmanības veltot visiem savas ģimenes locekļiem. Pasākuma dalībnieki tika aicināti ne vien novērtēt ģimenes nozīmību, bet arī rūpēties par ģimenes vērtībām.

Svētki sākas ar sirsnīgu svētku koncertu, kurā piedalījās Demenes kultūras nama pašdarbnieku kolektīvi: vokālais ansamblis „Aizturi elpu!”, vad. Ņ. Šukste; teātra pulciņš „Marija@Co”, vad. M.Romanovska; deju kolektīvs „Explosion” vad. V.Gibovska; un pagasta talantīgi cilvēki – Irina Romanovska, Inna Dubovska, Kristīna un Darina Januškeviči, Zigfrīds Pļiska, Jūlija un Ņina Šuksti.

Koncerta laikā tika godinātas klātienē esošās 2 stiprākās ģimenes (Tatjana un Zigfrīds Pļiski  – 35 kopdzīves gadi; Ruta un Jevgeņijs Pavlovi – 23 kopdzīves gadi) un 1 visjaunākā ģimene (Jolanta un Konstantīns Morozovi  – 2 kopdzīves gadi).

Pasākuma laikā varēja apskatīt Demenes pagasta radošo ģimeņu (Svetlanas Lazdovskas, Jūlijas Jodiņas, Annas Ivanovas un  Irinas Beinarovičas) darbu izstādi un radošo darbu konkursam „Mana ģimene”  iesniegtus darbus. —–

Pēc koncertā notika bērnu ratiņu, velosipēdu, skrejriteņu parāde. Šogad bērnu ratiņu noformējums bija radošāks, atraktīvāks, vacāki bija centīgāki un oriģinālāki. Skatītāju simpātijas ieguva Januškeviču un Rakeļu ģimenes.

Pasākums turpinājās ar konkursu programmu „Ģimeņu maratons”, kurā piedalījās 4 ģimenes. Sacenšoties dažādās aktivitātes ģimenēm vajadzēja pierādīt savu saliedētību, aktiermeistarību, radošumu,  savas ģimenes pārzināšanu u.c. Pēc visām aktivitātēm tika noteikti uzvarētāji dažādās nominācijās. Nominācijā „Visoriģinālākā ģimene” uzvarēja Rakeļu ģimene, nominācijā „Vismuzikālākā ģimene” – Morozovu ģimene,  nominācijā „Visradošākā  ģimene”  – Kiseļovu ģimene, nominācijā  „Visdraudzīgākā  ģimene”  – Tihomirovu ģimene.

Kamēr „Ģimenes maratona” dalībnieki sacentās, pārējās ģimenes piedalījās citās aktivitātes. Ģimenes noskaidroja kopējo visu ģimenes locekļu svaru, augumu un vecumu; pierādīja ģimenes veiklību un fizisku izturību, varēja iemūžināties fotosalonā. Bērni ar aizrautību piedalījās „radošajā stūrītī”, kur zīmēja, krāsoja un radīja sev dažādus piemiņas nieciņus.

Pasākums „Ģimenes lokā” noritēja draudzīgi, mājīgi, aizraujoši, jautri un krāsaini. Prieks par to, kā ģimenes guva prieku par kopā būšanu un kopīgu laika pavadīšanu.

Lai jūsu ģimenes ir stipras, draudzīgas un mīlošas! Lai ģimenēs valda miers, laime, saticība un mīlestība! Lai Jūsu ģimenēs valda saskaņa un pārticība, lai skan Jūsu bērnu un mazbērnu balsis! 

Demenes kultūras nams pateicas koncerta kolektīviem un pagasta talantiem par atsaucību un atbalstu, visiem pasākuma dalībniekiem un skatītājiem par aktīvu piedalīšanos, brīvprātīgajiem palīgiem – R.Kostigovai, E.Baranovskai, S.Semjonovai, T.Lukjanskai un K.Lukjanskai par organizētājām aktivitātēm. Pateicamies arī radošo darbu konkursa „Mana ģimene” dalībniekiem: Zemgales vidusskolas pirmsskolas izglītības iestādes audzēkņiem, kā arī  J.Goršentovai un A.Rakelei.

Pasākumu finansiāli atbalstīja Daugavpils novada dome un Demenes pagasta pārvalde.

Fotogalerija