Daugavpils novada dome pasniedza Atzinības rakstus un balvas “Gada cilvēks”

16. novembrī, Latvijas valsts svētku priekšvakarā, Daugavpils novada kultūras centrā notika svinīgais pasākums „Zeme, zeme, Daugaviņa…”, veltīts Latvijas Republikas proklamēšanas 97.gadadienai. Pasākuma gaitā tika sumināti tie cilvēki, kas vērtējami visa Daugavpils novada mērogā kā atzinīgi un pašaizliedzīgi sava darba darītāji. Daugavpils novada domes Atzinības rakstus par darbu, kas veikts pašvaldības un tās iedzīvotāju labā, saņēma 23 novadnieki. 

Starp tiem bija arī Demenes pagasta pārvaldes darbinieki. 

Komunālā dienesta automobiļa vadītājs Kazimirs Januškevičs

Lauku attīstības konsultante Ņina Sisa

Demenes sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības centra vadītāja Regīna Tamane. 

—–

Daugavpils novada Atzinības rakstus saņēma arī Daugavpils reģionālās slimnīcas struktūrvienības “Plaušu slimību un tuberkulozes centrs” farmaceite – aptiekas vadītāja Irina Agapova, Kalupes pagasta pārvaldes autobusa vadītājs Henriks Baiks, Raiņa mājas Berķenelē direktore Inese Bērziņa, Kalkūnes pagasta bibliotēkas bibliotekāre Tatjana Bučele, Naujenes pagasta zemnieku saimniecības „Bebri” īpašnieks Jānis Gaidelis, Naujenes pirmsskolas izglītības iestādes “Rūķītis” pirmsskolas skolotāja Nataļja Ivanova, Skrudalienas pagasta santehniķis Ivans Ivanovs, Daugavpils novada Kultūras pārvaldes saimniecības vadītāja Ļubova Koržavina, SIA „Grīvas poliklīnika” pacientu reģistratore Raisa Kokareva, Višķu bāriņtiesas priekšsēdētāja Regīna Kudiņa, Daugavpils reģionālās slimnīcas Intensīvās terapijas daļas anestezioloģe-reanimatoloģe Svetlana Nazarova, Sventes pagasta pārvaldes lietvedības pārzine Leontīna Petaško, Sventes vidusskolas sporta skolotāja Alla Petrovska, audžumamma Marija Pupiņa, Medumu internātpamatskolas galvenā grāmatvede Anita Raščevska, Vaboles vidusskolas sākumskolas un deju skolotāja Iveta Skrinda, Medumu pamatskolas direktore Vita Skvorcova, Būvvaldes vadītāja un galvenā arhitekte Nansija Tamane, AS “Latgales bekons” valdes priekšsēdētāja Anna Tenisa, Finanšu pārvaldes vadītāja Irēna Timšāne. 

Balva „Gada cilvēks 2015” šogad tika pasniegta piecās nominācijās. Gada cilvēks nominācijā „Sabiedriskais darbs” ir sabiedrībā labi pazīstams un ļoti cienījams individuālās prakses veterinārārsts Jurijs Gridasovs, kuru apbalvošanai izvirzīja vairāk kā 60 novada iedzīvotāji. Jurijs Gridasovs veterinārijā strādā kopš 1988. gada un vēl joprojām paliek uzticīgs savai profesijai. Uzreiz pēc Ļeņingradas Veterinārās akadēmijas absolvēšanas darbu uzsāka Demenes pagastā, kur apkalpoja fermas un zemnieku saimniecības, sniedzot konsultācijas un nepieciešamības gadījumā – arī neatliekamo palīdzību. Demenes pagasta zemnieks Romualds Bleiders uzskata, ka Jurijam Gridasovam piemīt īpašas spējas, Dieva dots talants un apņēmība. Arī šodien, neskatoties uz aizņemtību privātpraksē, savu profesionālo palīdzību neatsaka nevienam, tupinot palīdzēt novada iedzīvotājiem un pilsētniekiem dzīvnieku ārstēšanā un aprūpē. Jurijs Gridasovs sniedz lielu palīdzību Valsts Robežsardzes dienesta suņu veselības profilaksē, ne vienu vien reizi glābjot suņus no nāves. Jurijs Gridasovs vēl agrā bērnībā, dzīvojot pie Sventes ezera, pratis novērtēt dabas sniegtās estētiskās vērtības. Tieši tāpēc ir bijis iniciators biedrības „Sventes pērle” izveidei. Kopā ar saviem domubiedriem Jurijs regulē makšķerēšanu Sventes ezerā, aizsargā ūdenstilpni un rūpējas, lai tajā vienmēr būtu zivis. Jurijs aktīvi piedalās pagasta un novada sabiedriskajā dzīvē, organizējot ikgadējās makšķernieku sacensības.  

Gada cilvēks nominācijā „Lauksaimniecība” ir SIA “Kļavas V” īpašnieks Viktors Kalāns. Viktors Kalāns 20 gadu garumā mērķtiecīgi un profesionāli ir vadījis Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra Daugavpils nodaļu. 1992. gadā viņš dibināja zemnieku saimniecību “Kļavas”. Daudzus gadus tās pamatnozare bija graudkopība. Viktors Kalāns ir viens no lielākajiem darba devējiem Līksnas pagastā. Vienmēr atrodoties meklējumos un neapstājoties pie paveiktā, 2010.gadā tika uzsākta piena lopkopības attīstība. Vairāk kā 20 gadus, strādājot lauksaimniecības jomā, Viktors Kalāns ir ieviesis dzīvē vairākus ES projektus piena lopkopības attīstībai un tehnikas iegādei. 2012. gadā tika atklāts mūsdienīgs piena ražošanas komplekss ar karuseļa tipa slaukšanas iekārtu, kas vēl joprojām ir viena no lielākajām Latgalē. Pašlaik saimniecības ganāmpulkā ir 392 slaucamās govis un 277 jaunlopi. Ik gadu saimniecībā tiek apstrādāts gandrīz viens tūkstotis hektāru zemes. Uzņēmējs aktīvi sadarbojas ar Latvijas Lauksaimniecības Universitāti, veicot pētījumus, kā arī nodrošinot prakses vietas veterinārmedicīnas studentiem.

Gada cilvēks nominācijā „Kultūra” ir Daugavpils novada Kultūras centra galvenā speciāliste deju jautājumos, Tautas deju ansambļa “Līksme” un Vidējās paaudzes deju kolektīva “Līksme” vadītāja Aija Daugele. Aijas Daugeles mīlestība pret deju ielikta jau šūpulī. 1990. gadā viņa pārņem savas mammas, Irēnas Braslavskas, vadīto tautas deju ansambli „Līksme”. 2014.gadā kolektīvs ar krāšņu koncertu atzīmēja savu 45 gadu jubileju. Abu Aijas vadīto kolektīvu augsto tehnisko un māksliniecisko varēšanu apliecina tas, ka paralēli savam ikdienas darbam un mācībām ikviens dejotājs ar prieku dodas uz mēģinājumiem, kur tiek slīpēti un spodrināti deju soļi un raksti. 2015. gads Daugavpils novada kultūras dzīvē bija īpaši bagāts ar izciliem notikumiem, kuros Aijas Daugeles radošajam ieguldījumam bija vislielākā nozīme. Kopš 2011. gada „Līksme” pēc Aijas iniciatīvas ir paplašinājusies ar vidējās paaudzes deju kolektīvu, apvienojot tautas dejai uzticīgos cilvēkus un paaudzes. Ar savu darbu un pieredzi Aija Daugele iemantojusi cieņu un autoritāti Latvijas tautas dejas profesionāļu vidū.

Gada cilvēks nominācijā „Pašvaldības darbs” ir Naujenes pagasta iedzīvotāja Vasilisa Pudovkina, kura tikai šovasar devās pelnītā atpūtā. Vasilisai Pudovkinai ir bagāta darba pieredze, kas vērtējama kā izcila un panākumiem bagāta. Dzimtajā Naujenes pagastā nostrādāti 23 gadi. Strādājot par Naujenes pagasta padomes priekšsēdētāju, viņa spēja ieviest neskaitāmi daudz jaunas radošas iniciatīvas. Vasilisas darbības laikā tika izveidots Naujenes Novadpētniecības muzejs, saglabāta Slutišķu vecticībnieku sādža, ar tās unikālo vecticībnieku sētu, kura šogad projekta ietvaros tika restaurēta. Vasilisa ir likusi pamatu arī Starptautiskajam tautas mākslas festivālam „Augšdaugava”, kura tradīcija aizsākta tālajā 1994.gadā. Vasilisa Pudovkina ir aktīva lietišķo sieviešu kluba „Olivia” biedre, kas ne vienu vien reizi ir iesaistījusies dažādu labdarības akciju rīkošanā. Vasilisa ar sev piemītošo neatlaidību spēja panākt virkni uzlabojumu pašvaldības pārvaldes darbā, īpaši nekustamā īpašuma apsaimniekošanas jomā. Strādājot novada domē un esot vairākkārtēji ievēlēta par domes deputāti, Vasilisa Pudovkina īstenoja vairākas jaunas ieceres. Nozīmīgi ir tādi konkursi kā „Meža un dārza dienas”, „Daugavpils novada uzņēmējs”, „Mana dzīves vide”. Daugavpils novada dienu pasākumu ietvaros Vasilisa Pudovkina spēja katru gadu pulcināt arvien jaunus uzņēmējus dalībai gadatirgū.

Gada cilvēks nominācijā „Uzņēmējdarbība” ir SIA „Antaris” valdes priekšsēdētājs un atpūtas parka „Silene” direktors Antonijs Samburs. Antonijs Samburs ir mērķtiecīgs uzņēmējs, kas vada vienu no lielākajām daudznozaru kompānijām Daugavpils novadā – firmas “ANTARIS” pamatdarbības virziens ir konditorejas un kulinārijas izstrādājumu ražošana, mazumtirdzniecība un vairumtirdzniecība. Salīdzinot ar 2013.gadu, pērn uzņēmuma peļņa augusi vairāk nekā astoņas reizes. Veikalu tīkla modernizācijas nolūkos SIA “Antaris” ir kļuvis par SIA “Elvi Latvija” franšīzes partneri, visus “Saules veikalus” pielāgojot un apvienojot zem viena Latvijā atpazīstama un uzticama zīmola. Antonija Sambura uzņēmumam pieder arī tādas pircēju iecienītas preču zīmes kā Mora un Jezupa virtuve, kas veicina Latgales reģiona atpazīstamību un 2015. gadā palīdzēja palielināt pašražotās produkcijas apjomu par 15%. Konditorejas fabrika „MÕRA” ražo tradicionālos smilšu cepumus, kraukšķīgās ”Austiņas”, maigas garšas cepumus „Franču gaumē”, suvenīra rausi „Daugava”, piena konfektes „Brūnaļa” un daudzus citus iecienītus saldumus. Ne mazāk nozīmīgs objekts ir atpūtas parks „Silene”. Šeit atrodas Latgalē vienīgā virvju trase „Lūšu taka”. Antonijs Samburs ir 2. lielākais darba devējs novadā, kas nodarbina 80 novada iedzīvotājus. SIA “Antaris” ir arī jauniešiem visdraudzīgākais uzņēmums – vasaras nodarbinātības programmā šogad tika piedāvātas 34 darba vietas.

Atzinības rakstus un balvas pasniedza Daugavpils novada domes priekšsēdētāja Janīna Jalinska. 

Svētku koncertu ar dejām un dziesmām skaistināja Naujenes Mūzikas un mākslas skolas Pūtēju orķestris (diriģents Roberts Saulevičs), Silenes pamatskolas un Sventes vidusskolas skolēnu koris (diriģente Rozālija Almakajeva), Špoģu mūzikas un mākslas skolas audzēkne Laura Gribuste, Špoģu mūzikas un mākslas skolas audzēkne Valērija Ļebedjoka, Vaboles vidusskolas folkloras kopa “Kanči” (vadītāja Elga Kursiša), Lāču pamatskolas 1. – 4. klašu deju kolektīvs (vadītāja Iveta Meškovska), Špoģu vidusskolas 3. – 4. klašu deju kolektīvs (vadītāja Antra Dombrovska), Nīcgales pamatskolas 1. – 4. klašu deju kolektīvs (vadītāja Biruta Mukāne), Vaboles vidusskolas 3. – 6. klašu deju kolektīvs (vadītāja Iveta Skrinda).

Fotogalerija

Teksts un foto:  www.daugavpilsnovads.lv