Daugavpils novada dienas

Krāšņi izskanējis Daugavpils novada dienu gadatirgus 

20.septembrī ar vērienīgu gadatirgu noslēdzās Daugavpils novada dienas.

Novada dienu gadatirgus tika atklāts ar priekšsēdētājas Janīnas Jalinskas uzrunu, klātesot sadarbības pašvaldību pārstāvjiem no Polijas un Baltkrievijas, kā arī LR Aizsardzības ministram Raimondam Vējonim.

Svētku lielkoncertu iesāka četru pagastu radošie kolektīvi un dalībnieki no lielās Daugavpils novada pagastu saimes, kas šogad tika īpaši cildināti – tie ir Demene, Kalkūne, Medumi un Svente. Šiem pagastiem šogad tika veltīta arī fotogrāfiju izstāde, caur kuru novada dienu apmeklētāji varēja ielūkoties šo četru pagastu tuvplānos.

Vietējie Daugavpils novada ražotāji, kā arī tirgotāji un amatu meistari no citiem Latvijas novadiem pārsteidza apmeklētājus ar daudzveidīgo produkciju – sieru, medu, maizi, dārzeņiem, vīnu, dekoratīviem stādiem, augļiem un ogām, rokdarbiem, rotām un izstrādājumiem no koka, māla, dažāda veida un formas pinumiem, ārstnieciskajām tējām, izstrādājumiem no kokvilnas un lina. Ikvienam apmeklētājam bija iespēja piedalīties radošajās darbnīcās, iesaistīties dažādās sporta aktivitātēs, apskatīt Džeinas Saulītes fotogrāfiju izstādi „Viensētu koka arhitektūras savdabība Dienvidlatgales ainavā”, kā arī nogaršot Lauku gardumu ielas ēdienus.

No Demenes pagasta lielkoncerta piedalījās vokālais ansamblis “Aizturi elpu!”, deju grupa “Serenity”, Tatjana Lukjansja apgleznoja sejas, atbalsta centrs “Paspārne” piedāvāja radošo darbnīcu “Floristika”, no zemniekiem no Demenes pagasta piedālījās p/s “Ezerīši” – T.Pliska, p/s “Antonijs” – O.Rogoļeva, p/s “Kumelītes” – I.Romanovska, p/s “Arāji” – V.Utāne, p/s “Anastasija” – T.Platkova, z/s “Liepas” – E.Veličko. 

Fotogalerija1

Fotogalerija2