DAUGAVPILS NOVADA DIENAS AICINA

No  7. līdz 19. septembrim norisināsies tradicionālās Daugavpils novada dienas, kuras jau sesto gadu tiek rīkotas ar mērķi veidot novada atpazīstamību, atbalstīt vietējās tradīcijas un ražotājus, kā arī veicināt lauku ražotāju un tautas mantojuma produktu attīstību. Kā katru gadu, novada dienas solās būt aizraujoši un ģimeniski, izzinošām un sportiskām aktivitātēm piesātināti svētki.

Turpinot pērn iesākto „Pagastu dižošanās” tradīciju, šogad Kalupes, Nīcgales, Līksnas un Vaboles pagasti rādīs, ar ko tie ir stipri un bagāti. Divu nedēļu garumā šajos pagastos noritēs visdažādākie pasākumi – izstādes, meistardarbnīcas, sporta aktivitātes, konkursi, vides objektu atklāšana un atvērto durvju dienas pie uzņēmējiem. —–

18.septembrī Daugavpils olimpiskajā centrā notiks Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras un Latgales plānošanas reģiona rīkotās „Uzņēmēju Dienas Latgalē 2015” (vairāk –www.chamber.lv), savukārt svētku kulminācija gaidāma 19. septembrī ar krāšņu rudens Gadatirgu Daugavpils pilsētas teritorijā, Rīgas ielā (posmā līdz Ģimnāzijas ielai) un Dubrovina parkā.  Gadatirgū būs iespēja iegādāties Daugavpils novada ražotāju, Latgales tirgotāju un amatu meistaru daudzveidīgo produkciju – sieru, medu, maizi, dārzeņus, vīnus, dekoratīvos stādus, augļus un ogas, rokdarbus un izstrādājumus no koka, māla, kokvilnas un lina. Iegādājoties preces no Daugavpils novada tirgotāja ne mazāk kā 3 eiro vērtībā, ikviens pircējs saņems vienu talonu „Lauku gardumu ielas” ēdienu degustācijai.

Gadatirgus dalībniekus sagaidīs plaša un interesanta kultūras programma. Ar dziesmām, dejām un teātra uzvedumiem gadatirgu ieskandinās gan vietējie mākslinieciskās pašdarbības kolektīvi, gan viesi no Baltkrievijas – Braslavas rajona Kultūras nama tautas teātris „Pokers”, Glubokoje rajona folkloras tautas teātris „Tereško” un Šarkovščinas Kultūras centra Tautas mūzikas ansamblis „Spadčina”. Koncerts noslēgsies ar  Tihovsku ģimenes ansambļa muzikālo sveicienu.

Apmeklētājiem būs iespēja aplūkot fotoizstādes “Kalupes, Līksnas, Nīcgales, Vaboles pagasti tuvplānā” un “Mežos, upēs, ezeros”, Latgales Zoodārza ekspozīciju “Eiropas retā herpetofauna Daugavpils novadā”, kā arī  ugunsdzēsības tehnikas un speciālā aprīkojuma demonstrāciju. Interesenti aicināti piedalīties Daugavpils novada skolēnu un jauniešu, muzeju un Daugavpils Universitātes rīkotajās radošajās darbnīcās.

Atzīmējot Eiropas sadarbības dienu, noritēs arī dažādi Daugavpils novada domes īstenoto projektu pasākumi Eiropas kaimiņattiecību un partnerības instrumenta Latvijas – Lietuvas – Baltkrievijas pārrobežas sadarbības programmas 2007.-2013.gadam ietvaros.

Visas dienas garumā Vienības laukumā tiks rīkotas sporta aktivitātes – Daugavpils novada tradicionālās starptautiskās sacensības strītbolā, Daugavpils pilsētas finālsacensības ielu basketbolā un svarbumbu celšanas sacensības, kāpšana klinšu sienā, baļķa un šautriņu mešana, kā arī basketbola soda metienu konkurss.

Daugavpils novada dienas rīko Daugavpils novada dome sadarbībā ar Kultūras pārvaldi, pagastu pārvaldēm, SIA ”Latvijas lauku konsultāciju un izglītības centra” Daugavpils nodaļu, Daugavpils Universitāti, Daugavpils pilsētas domi, Daugavpils Tūrisma informācijas centru, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameru, Latgales plānošanas reģionu, novada uzņēmējiem un Eiropas kaimiņattiecību un partnerības instrumenta Latvijas – Lietuvas – Baltkrievijas pārrobežas sadarbības programmu 2007.-2013.gadam.

Pasākuma  informatīvie  atbalstītāji: Daugavpils Novada Vēstis, Latgales Laiks, Latgales Reģionālā televīzija, Dautkom TV, Radio Alise plus, Latvijas Radio, Latgales Radio, T/P Solo, t/c Ditton Nams, Latvijas Avīze, avīze „Tabloid”, A/S „Daugavpils Satiksme”, SIA „LLKC”, Delfi.lv, Gadatirgi.lv.

Uz tikšanos Daugavpils novada dienās!

Vairāk informācijas – www.novadadienas.lv

Tirdzniecības noteikumi 

Pieteikums tirgotājiem