Baltā galdauta svētki Zemgales ciemā

Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienas svētku noskaņās jau ceturto gadu kā simbols mūsu brīvībai un saimes sajūtai tiek iedzīvināta jauna tradīcija – Baltā galdauta svētki, kas notika arī Daugavpils novada Demenes pagasta Zemgales ciemā.
Pasākums sākas ar dievkalpojumu. Pēc svētās Mises notika garīgās mūzikas koncerts. Koncertu Dieva godam un cilvēku priekam sniedza kolektīvs no Salakas ciema (Lietuva) un Grīvas, Silenes un Demenes katoļu draudžu kori. Katrs kolektīvs dziedāja savas mīļākās dziesmas, kuras dziļi aizkustināja daudzus koncerta apmeklētājus.
Pēc koncerta  pasākuma apmeklētājiem tika piedāvāts apskatīt fotogrāfiju, grāmatu, albumu  izstādes, noklausīties  prāvesta Vjačeslava Rosļaka stāstījumu,tādā veidā iepazīties ar Zemgales dzelzceļa stacijas vēsturi. Bērni un jaunieši piedalījās radošajās un sporta aktivitātēs.
Tad visi pasākuma dalībnieki bija aicināti pulcēties pie balti klāta galda baznīcas pagalmā, kur visi vienojās dziesmās kopā ar Silenes kultūras nama sieviešu vokālo ansambli “Līgaviņas” un Demenes kultūras nama vokālo ansambli “Aizturi elpu!”, atbildēja uz vēsturiskiem jautājumiem par Zemgales dzelzceļa staciju un baudīja ”Baltā galdauta svētku” mielastu.

4.maijā Zemgales baznīcā  un  baznīcas pagalmā valdīja īpašs svētku noskaņojums.

Pasākumu rīkoja Daugavpils novada Kultūras pārvalde sadarbībā ar Demenes pagasta pārvaldi projekta LLI-337 “Radītu, lai paliktu” ietvaros.

Fotogalerija